Hlavní navigace

Samsung ukázal své plány z doby před iPhone

1. 8. 2012

Sdílet

Samsung a Apple spolu vedou velmi intenzivní bitvy na patentovém a designovém poli. Samsung je obviňován z toho, že nepokrytě opisuje od Apple a telefony obou výrobců jako by si z oka vypadly. Samsung se teď brání a v jednom z dokumentů (PDF) ukázal své plány na telefony pro podzim 2006. Tedy přístroje plánované v půl roku před vydáním iPhone.

Telefon vpravo dole je Samsung F700, na který dříve Apple poukazoval jako na typický plagiát svého iPhone. Pak se ale ukázalo, že Samsung tento design použil ještě před uveřejněním jablečného „originálu“.

Plány Samsungu pro rok 2006

Kromě toho se ukázalo, že Samsung pracoval na dotykovém rozhraní s velkými ikonami už v létě 2006. Opět před iPhone. Mimochodem takto designované rozhraní používal už mnoho let třeba Palm OS.

iPhone jako by Samsungu z oka vypadl

Nejzajímavější je ale obrázek, který ukazuje historii a současnost telefonů Samsung. Je na ní vidět vývoj jednotlivých řad (včetně Galaxy) a návaznost na modely starší než iPhone.

Dokazuje to jen, že iPhone nevznikl na pustém ostrově, ale také měl své designové vzory, stejně jako ostatní telefony. Doba prostě ubíhala směrem k jednoduchým zařízením s velkým displejem, která tu byla dávno před rokem 2006. Přišel na to nejen Apple, ale i Samsung. Přesto je jeden z nich stále označován za zloděje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.