Hlavní navigace

Samsung záměrně snižuje výkon desetitisíců aplikací na Androidu

4. 3. 2022

Sdílet

smartphone samsung Galaxy S22 Autor: Samsung

Samsung záměrně limituje CPU i GPU výkon některých aplikací na svých telefonech a tabletech Galaxy. Dělá to předinstalovaná aplikace Game Optimization Service (GOS) a v seznamu desetitisíců omezovaných aplikací najdeme například TikTok, Netflix, Microsoft Office, Google Keep, Spotify, Snapchat a YouTube Music. Kromě toho tam jsou i vlastní aplikace Samsungu například Samsung Pay, Secure Folder a Bixby. Nepřekvapí, že na seznamu nejsou žádné benchmarky.

Korejský YouTuber 네모난꿈 použil populární benchmark 3DMark a ten přejmenoval na aplikaci ze seznamu Genshin Impact. Výsledky přejmenovaného testu se zhoršily o 56 %. Samsung se vyjádřil, že GOS má předejít přehřívání při dlouhém hraní a slíbil, že vydá aktualizaci, která uživatelům dá možnost měnit nastavení výkonu.

Naší prioritou je poskytovat nejlepší zákaznickou zkušenost plynoucí z užívání našich mobilních telefonů. Funkce Game Optimizing Service (GOS) byla navržena tak, aby pomohla herním aplikacím dosahovat vysokého výkonu a zároveň efektivně řídila teplotu zařízení. Služba GOS neupravuje výkon neherních aplikací. Vážíme si zpětné vazby, kterou dostáváme k našim produktům, a po pečlivém uvážení plánujeme brzy vydat aktualizaci softwaru, která umožní uživatelům ovládat výkon herních aplikací.

(zdroj: slashdot)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

První linux nainstaloval kolem roku 1994 a u něj zůstal. Později vystudoval fyziku a získal doktorát.