Hlavní navigace

Samsung zdržuje či zakazuje aplikaci některých aktualizací Windows

Sdílet

Michal Strnad

Počítače firmy Samsung využívají vlastní službu pro softwarové aktualizace. Ta přebírá kontrolu nad aktualizacemi systému Microsoft, jež se distribuují skrze Windows Update. Konkrétně se jedná o program Disable_Windowsupdate.exe. Podle Patricka Barkera používá Samsung tento program, aby mohl některé aktualizace zakázat či pozdržet. Mezi důvody patří především to, že Windows Update instaluje výchozí ovladače hardwarových komponent, které nemusí na počítači fungovat, jak předpokládá jeho výrobce. Kupříkladu jde o kontrolér pro USB 3.0, který s ovladači z Windows Update nemusí vůbec fungovat. Samozřejmě nemusí jít jen o ovladače.

Samsung však tvrdí, že aktualizace systému neblokuje, ale poskytuje uživateli možnost výběru kdy a zdali chtějí aktualizovat systém na svém počítači. Problém je, že uživatelé o funkci programu Disable_Windowsupdate.exe nemusí vědět, nebo jej mohou jako bloatware ignorovat. Tím pádem se dostanou do stavu, že jejich počítač není aktualizován, o čemž nemají ponětí.

Microsoft údajně kontaktoval Samsung a bude se jej snažit přesvědčit, aby přehodnotil svůj přístup a aktualizace neblokoval.

(Zdroj: SvetHardware)