Hlavní navigace

Samsung zdržuje či zakazuje aplikaci některých aktualizací Windows

26. 6. 2015

Sdílet

Počítače firmy Samsung využívají vlastní službu pro softwarové aktualizace. Ta přebírá kontrolu nad aktualizacemi systému Microsoft, jež se distribuují skrze Windows Update. Konkrétně se jedná o program Disable_Windowsupdate.exe. Podle Patricka Barkera používá Samsung tento program, aby mohl některé aktualizace zakázat či pozdržet. Mezi důvody patří především to, že Windows Update instaluje výchozí ovladače hardwarových komponent, které nemusí na počítači fungovat, jak předpokládá jeho výrobce. Kupříkladu jde o kontrolér pro USB 3.0, který s ovladači z Windows Update nemusí vůbec fungovat. Samozřejmě nemusí jít jen o ovladače.

Samsung však tvrdí, že aktualizace systému neblokuje, ale poskytuje uživateli možnost výběru kdy a zdali chtějí aktualizovat systém na svém počítači. Problém je, že uživatelé o funkci programu Disable_Windowsupdate.exe nemusí vědět, nebo jej mohou jako bloatware ignorovat. Tím pádem se dostanou do stavu, že jejich počítač není aktualizován, o čemž nemají ponětí.

Microsoft údajně kontaktoval Samsung a bude se jej snažit přesvědčit, aby přehodnotil svůj přístup a aktualizace neblokoval.

(Zdroj: SvetHardware)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 6. 2015 15:13

  ferte (neregistrovaný)

  Podobný problém má možná fy Toshiba. Viděl jsem zápis z reklamace jednoho člověka, který reklamoval laptop. Vyjádření aut. servisu bylo zvláštní...servis zjistil, že na laptopu je nainstalovaný jiný systém, než který byl firmou instalovaný - původně WIN8 - po aktualizaci WIN8.1.

 • 28. 6. 2015 20:19

  Papundekl (neregistrovaný)

  Já teda nevím, ale když jsem měl nový notebook, tak jsem vždycky z toho původního systému jen vyextrahoval ovladače, a pak to celé smázl a nainstaloval čisté Windows - problém s tím nebyl. Jednodušší než ten bordel odinstalovávat ručně.

  Tohle je podle mě snaha udělat z PC přístroj pro blbečky, který vybalí, zapnou a on bude fungovat. Jenže tohle může jít u androidího tabletu a podobně, ale ne u PC, které je až příliš komplexní.

 • 28. 6. 2015 21:04

  Radovan (neregistrovaný)

  Problém je v tom, že průměrný uživatel je blbeček, který to dokáže akorát tak vybalit, s trochou štěstí i zapnout, a chce aby to samo fungovalo. O tom že jsou potřeba nějaké ovladače ví asi tak stejně, jako o kosmické navigaci.

 • 28. 6. 2015 21:45

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Ad přístroj pro blbečky, který vybalí, zapnou a on bude fungovat. Jenže tohle může jít u androidího tabletu a podobně, ale ne u PC - proč konkrétně to nemůže fungovat?

 • 28. 6. 2015 20:45

  Milan (neregistrovaný)

  Jenom naprostý magor a blázen...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.