Hlavní navigace

Satelitní internet na Zemi a Marsu

20. 1. 2015

Sdílet

Elon Musk, spoluzakladatel platebního systému PayPal a šéf automobilové společnosti Tesla Motors, je velký fanda dobývání vesmíru. Na podzim 2014 oznámil, že součástí jeho projektu SpaceX bude i vyslání 4 000 satelitů na oběžnou dráhu Země pro dosažení celosvětového pokrytí internetem. Minulý týden na stejnojmenné konferenci představil další vize, kterými by se měl projekt ubírat. Jedna z nich se týkala pilotované mise na planetu Mars, jež se má uskutečnit v letošním roce. V budoucnosti by chtěl Musk dokonce pokrýt satelitním internetem i planetu Mars.

Kromě Muska má ambice pokrýt Zemi satelitním internetem i další miliardář, Richard Branson. Tento britský podnikatel je zakladatel firmy Virgin Galactic vyvíjející komerční kosmickou loď. Firma nabízí i lety do kosmu, které je možné si rezervovat za Bitcoiny.

Vypadá to na další zajímavý vesmírný závod.

(Zdroj: The Seatlle Times)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.