Hlavní navigace

Scientific Linux 6.7

27. 8. 2015

Sdílet

Vývojáři distribuce Scientific Linux vydali její novou verzi s označením 6.7. Ta je založena na Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 6.7 a obsahuje navíc aplikace pro fyziky. Oproti předchozí verzi byl aktualizován OpenAFS na verzi 1.6.14 a epel-release-6–8 na poslední vydání. Dále například glusterfs-server zkompilovaný z TUL poskytuje zdrojové kódy glusterfs klienta.

Při upgrade můžete narazit na problémy s balíčkem sssd-common, který již není kompatibilní s multilib. Pokud tedy používáte sssd-common.i686 na platformě x86_64, nebudete moci provést upgrade. Pro vyřešení stačí toto rpm odebrat ze systému.

Scientific Linux je distribuce, za kterou stojí laboratoř Fermilab.

Kompletní seznam změn je k dispozici v release notes. Ke stažení je na webu projektu.

(Zdroj: DistroWatch)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 8. 2015 10:36

  klokan (neregistrovaný)

  Tak čím se to liší od normální RHEL kromě toho, že má fyzikální aplikace? Mohli by spravovat rpm repozitář těchto aplikací a každý uživatel RHEL nebo CentOS by si je mohl instalovat dle libosti.

 • 27. 8. 2015 13:13

  Tomaskom

  Jde o to, ze nem bezi datacentra v CERNu a Fermilabu + spousta dalsich serveru po svete zapojenych do gridu i mensich lokalnich "pracovnich" serveru. Rozchodit prostredi a frameworky nutne pro nektere ukoly na jinem systemu nez SLC (Scientific Linux CERN) je problem, vetsina lidi se o to proste radsi nepokousi.
  Ale predevsim, pro takovy kriticky nasazeni je vyhodnejsi mit kontrolu nad celym systemem nez jen nad repozitarem. Kapacity na to jsou a ve finale to problemy spis usetri.

 • 27. 8. 2015 13:22

  kouzer (neregistrovaný)

  A přitom CERN od SL odchází k CENTOSu a udržování vlastního repa, viz :
  http://linux.web.cern.ch/linux/nextversion.shtml

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.