Hlavní navigace

Screencast o používání aktivit

10. 1. 2011

Sdílet

KDE 4 přineslo ke klasickým plochám navíc ještě aktivity a uživatelé dlouhou dobu ani netušili, k čemu se dají použít a jak se v praxi odlišují od klasických ploch. Postupem času se z aktivit stávala vyladěnější vlastnost celého prostředí a našla si své fanoušky. Pokud ještě sami hledáte, jak aktivity používat, podívejte se na screencast od kanadské vývojářky, která si říká Chani.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 1. 2011 17:21

  GeBu

  Za barákem mám hasičskou nádrž a v létě tam žabičky pěkně kuňkají. Když to spustí skokan tak je to nářez. Slyším to na 100 m. Rozhodně se to nedá srovnat tady s tím kuňkáním. Kdybych nevěděl, že je to paní, tak tak bych si myslel, že to mumlá pod fousy.

 • 10. 1. 2011 17:29

  monitor (neregistrovaný)

  "kanadské vývojářky, která si říká Chani"

  Chani Armitage
  http://ca.linkedin.com/pub/chani-armitage/4/594/348

  Meno jej vraj dali rodicia podla postavy z Duny:
  http://chani.wordpress.com/about/

  Jej blog je agregovany aj na: http://planetkde.org/

  Inak, je pravda, ze ten audio sprievod nie je uplne najidealnejsi :-)

 • 21. 1. 2011 15:31

  LZ. (neregistrovaný)

  Mám to na max hlasitost, sluchatka na ušich a neslyšim ji pře běžny hovor v kanclu :-)

  Nechci vám nic říkat.. ale ve widlich se aktivitam říka lišta, můžete si tam všechny aplikačky taky minimalizovat a otvirat jak potřebujete.

  Kdybych otviral každe okno v novem okně, jako ona asi bych taky potřeboval aktivity, ale s mými 20 strankami ve FF a 7 skupinama v liště bych se spíše v těch aktivitach utopil.
  Ale pro rychle přepnutí mezi pracovním a nepracovnim modem to není špatné. Jen chce doladit UI, aby bylo ovladani intuitivni. Skakat s myškou po cele obrazovce sem a tam jen kvůli aktivitam.. to je na sebevraždu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.