Hlavní navigace

SDL 2.0.22 vylepšuje podporu Waylandu

26. 4. 2022

Sdílet

SDL logo

Nová verze knihovny Simple DirectMedia Layer dále vylepšuje podporu běhu na Waylandu, jehož použitelnost s různými desktopy stále roste (jmenovitě zejména KDE Plasma). Vedle toho tvůrci stihli dokončit některá další nová API, což zase ocení spíše vývojáři.

Běh na Waylandu má jako závislost knihovnu libwayland-client verze 1.18 a novější. Připomeňme, že projekt SDL na začátku tohoto roku zkusil přejít na Wayland jako výchozí, ale po několika týdnech se vrátil zpět k X11 / X.Org, ale na Waylandu se nadále pilně pracuje.

Detaily o nové verzi jsou k dispozici na Githubu projektu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 4. 2022 11:32

    mad

    Po 14-ti letech vyvoje stale nepouzitelne, ale "lepsi se to". Tolik prace kvuli hrani her, neni to zbytecne ? Osobne preferuji kompatibilitu a podporu X11 protokolu, bez te se neobejdu

  • 26. 4. 2022 17:37

    Pavel Tavoda

    Ale chapete ze za par rokov ciste X11 vypnu a potom za dalsich par rokov aj XWayland a bude iba cisty wayland. Na X11 sa nic nove nerobi az po case nebude driver na vasu novu kartu a je hotovo.

  • 27. 4. 2022 1:53

    Ladis

    Čistý systém bez aplikací. Nebude první, který na to umřel. Jinak drivery nesouvisí přímo s X11/XWayland/Wa­yland. Problém s closed source driverem NVidie je, že všechny ostatní OS přešly na explicitní synchronizaci GPU, ale jak se Wayland vyvíjí přes dekádu a okolo už v té době zastaralého OpenGL/OpenGL ES, tak vychází ze zastaralého modelu s implicitní synchronizací.

    27. 4. 2022, 01:56 editováno autorem komentáře