Hlavní navigace

Sdružení CZ.NIC a MPO ČR podepsaly memorandum o spolupráci

27. 6. 2012

Sdílet

Při příležitosti mezinárodního setkání nejvyšší internetové autority ICANN podepsal ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba s Ondřejem Filipem, výkonným ředitelem sdružení CZ.NIC, memorandum, které navázalo na předchozí dokument uzavřený v roce 2006 s Ministerstvem informatiky. Tento krok tak zdůraznil význam internetu a správy systému doménových jmen (DNS) pro ekonomiku státu.

Memorandum dále potvrdilo spolupráci v nových oblastech, zejména při podpoře IPv6. Při prosazování tohoto protokolu již Ministerstvo průmyslu a obchodu se sdružením CZ.NIC dlouhodobě spolupracuje, a to nejen na národní, ale rovněž na evropské úrovni. Oba subjekty se totiž zapojily do mezinárodního projektu GEN6 (Governments ENabled with IPv6) podpořeného Evropskou komisí. V průběhu letošního roku pak v souvislosti s usnesením vlády č. 727 ze dne 8. června 2009 sdružení CZ.NIC provedlo dvě analýzy zaměřené na připravenost veřejné správy na tento internetový protokol.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 6. 2012 20:58

    Harvie.CZ (neregistrovaný)

    V parlamentu uz se na tunelování IPv6 rozcvičujou roky :-)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.