Hlavní navigace

SeaMonkey přestane aktualizovat starší verze

29. 4. 2021

Sdílet

SeaMonkey Autor: SeaMonkey Project

Projekt SeaMonkey oznámil, že přestane aktualizovat starší verze svého balíku. Vypne totiž aktualizační server na adrese aus2-community.mozilla.org a bude nadále používat updates.seamonkey-project.org. Původní adresa totiž běží na doméně Mozilly, což zástupci projektu vnímají jako bezpečnostní problém. Proto přesouvají aktualizace na doménu, která je plně pod jejich kontrolou.

V praxi to bude znamenat, že aktualizace budou dostávat jen verze 2.53 a vyšší. Pokud máte někde nainstalovanou starší verzi, budete muset udělat manuální aktualizaci (přeinstalaci) za verzi novější. Starší verze se totiž k aktualizačnímu serveru už nepřipojí a navždy zůstanou nezáplatované.

Projekt bude do budoucna podporovat už jen řadu 2.53 a novější, která je založena alespoň na jádře Firefoxu 56, který vyšel v září 2017. Vývojáři SeaMonkey nemají čas ani prostředky provozovat prastaré verze, které si dnes už ani často neporadí se současnými webovými standardy.

(Zdroj: Mozilla.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.