Hlavní navigace

Šéfka GNOME o ženách a svobodném softwaru

18. 4. 2013

Sdílet

Karen Sandler, výkonná ředitelka GNOME Foundation, na konferenci Linux Foundation v San Franciscu přednesla příspěvek týkající se počtu žen kolem svobodného softwaru. Souhrn přednášky vyšel na webu Linux Foundation, později by měl být dostupný také videozáznam.

Sandler upozorňuje na sexismus v oboru, ale také na to, že se počet žen zabývajících se open source postupně zvyšuje. GNOME Foundation tomu například napomáhá pořádáním speciálních stáží pro ženy.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 4. 2013 18:43

  tominot (neregistrovaný)

  Takže GNOME bude systém pre feministky a lezby. Kiež by boli heterosexuálne a pekné, nevideli by za všetkým spiknutie zlých mužov. Ale nie sú.

 • 18. 4. 2013 19:57

  antonym (neregistrovaný)

  Děsný kecy...
  Tipy jak přivést k FS ženy:
  3) přidělujte jim mentory, protože se bojí zeptat a mailing-listy se jim zdají zastrašující - WTF? proč se nezaměřit na ty(nezávisle na pohlaví), kteří tyhle problémy nemají a se stejným úsilím mentora u nich dosáhnout lepších výsledků?

  A vůbec, proč by měl FS potřebovat zrovna víc žen? Aby tu bylo víc šílených feministek, které cíleně ztrpčují život chlapům (jako třeba Adria Richards nedávno na PyCon)?

 • 19. 4. 2013 7:48

  Inkvizitor (neregistrovaný)

  Když má někdo problém s komunikací, měl by navštívit psychologa. Bude se mu to hodit i v jiných situacích.

  Upřímně, tyhle pindy o tom, jak k IT (nebo konkrétně OSS) dostat více žen, barevných, důchodců nebo nevím které další utiskované menšiny, jsou trapné. Když na něco nemám buňky nebo náladu, tak se věnuju vyšívání nebo hraní na vozembouch. Na tom není nic špatného.

 • 19. 4. 2013 15:41

  bhy

  no jo, češi a slováci jsou dycky nejchytřejší ;)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.