Hlavní navigace

Senátoři kritizují FTC za dohodu s Facebookem, požadují vysvětlení

17. 7. 2019

Sdílet

Mark Zuckerberg při výslechu

Tři američtí senátoři (Markey, Blumenthal a Hawley) požadují po Federální obchodní komisi (FTC) odpovědi na několik otázek týkajících se pro Facebook očistné pokuty 5 miliard dolarů. Stanovené vyrovnání považují za nedostatečné a neúměrné a jsou velmi zklamáni z toho, že Facebook vyvázne tak levně a snadno.

Požadují odpovědi na několik otázek. Předně jde o detailní vysvětlení metody použité ke stanovení výše pokuty 5 miliard dolarů, tedy jak FTC k této výši došla v kontextu toho, jak FTC určila výši pokuty s ohledem na použitý výpočet zisku, který Facebook získal díky porušení soukromí uživatelů. Dále senátory zajímá, zdali byl Zuckerberg v této věci dotazován ze strany FTC, zdali věc vyžadovala zpřístupnění nějakých dokumentů Facebooku a pokud ne, tak proč. Další věcí, kterou senátoři požadují, je uvedení toho, zdali bude Zuckerberg či jiní představitelé Facebooku jmenováni v dojednané dohodě a nakonec zdali FTC bude v rámci této dohody definovat nová omezení toho, jak Facebook smí/nesmí nakládat s daty uživatelů a zdali v rámci dohody bude též řešena ohlášená kryptoměna Libra.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.