Hlavní navigace

Seriál #martyisdead získal prestižní mezinárodní cenu Emmy

24. 11. 2020

Sdílet

Martyisdead

Seriál #martyisdead získal jako první český televizní projekt prestižní mezinárodní cenu Emmy (kategorie krátkých seriálů). Toto vítězství, které je celosvětově srovnatelné s americkými Oscary, bylo oznámeno včera pozdě odpoledne na slavnostním vyhlášení 48. ročníku International Emmy Awards v New Yorku. Na vzniku seriálu #martyisdead se jako koproducent podílelo sdružení CZ.NIC, a to prostřednictvím projektu Bezpečně na netu.

Pro CZ.NIC je tato cena odměnou za aktivity, kterým se v rámci internetové bezpečnosti a s tím spojené osvěty dlouhodobě věnujeme. Naším hlavním cílem v tomto projektu bylo upozornit na nástrahy kyberšikany a na rizika, s nimiž se mohou uživatelé, především ti mladší, na Internetu setkat. Jsme velice rádi, že má seriál #martyisdead takový úspěch a věříme, že i tato forma publicity pomůže rozšířit povědomí o tématech, která jsou přímo spjatá s negativními stránkami komunikace na Internetu, uvedl v tiskové zprávě Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, pod které projekt Bezpečně na netu spadá.

Seriál zachycuje odvrácenou stranu sociálních sítí a jejich fatální zásah do života dosud bezproblémového patnáctiletého Martina přezdívaného Marty. Natočil ho režisér Pavel Soukup podle scénáře Jaroslava T. Mišky a Jana Stehlíka. Hlavní roli ztvárnil Jakub Nemčok, dále hrají Petra Bučková, Jan Grundman, Sára Korbelová, Matěj Havelka nebo Andrej Polák.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.