Hlavní navigace

Server 4chan má finanční problémy, hlásí se potenciální kupci

10. 10. 2016

Sdílet

Kultovní a kontroverzní server pro publikování obrázků 4chan má problémy. Jeho majitel Hiroyuki Nishimura, který server koupil minulý rok, uvedl, že mu dochází prostředky na provoz a dlouhodobě je současný stav neudržitelný. 4chan je považován za poslední baštu starého internetu, který byl z určitého úhlu pohledu anonymnější a svobodnější.

Na 4chan se proto uchylují i různé skupiny s extrémními názory, které v posledních letech serveru nedělají dobré jméno. O možnou koupi serveru se začalo zajímat už několik podobně kontroverzních internetových osobností. Např. novinář a internetový troll Charles Johnson nebo Milo Yiannopoulos, vlastník několika alternativních konzervativních serverů.

Hiroyuki Nishimura se však vyjádřil, že by server nerad prodával, ale určitě by uvítal finanční podporu. S myšlenkou 4chan koupit či ho jinak podpořit koketoval také Markus Persson alias Notch, autor Minecraftu, který ale později uvedl, že by nedokázal rozhodovat, jaký obsah je ještě v pořádku a co už je za čárou.

(Zdroje: Hollywood Reporter, Fusion)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.