Hlavní navigace

Server LinuxJournal byl po 25 letech vypnut

11. 11. 2019

Sdílet

Linux Journal Autor: Linux Journal

Bohužel se stalo nevyhnutelné a slibované: server LinuxJournal byl definitivně vypnut. Po překonání chyby neplatného certifikátu se dostanete jen na chybovou stránku s kódem 404. My dodáváme už jen: Sbohem a dík za všechny skripty.

Nejde o překvapení, původně byl konec serveru oznámen už před dvěma lety. Za vším stálo nedostatečné financování, které neumožňovalo platit zaměstnance ani autory. Redakce neměla velkého sponzora a nechtěla financování zajišťovat pomocí cílené reklamy využívající sledovací kódy.


Poměrně brzy po původním oznámení se ale podařilo server oživit a vypadalo to celkem nadějně. Oživení přineslo nový zápal pro věc a zdálo se, že se server z nejhoršího dokáže dostat a bude pokračovat. Nakonec se ale ukázalo, že se zlepšení nedostavilo dostatečně rychle a redakce už nemůže pokračovat.

Kyle Rankin proto v srpnu oznámil druhé loučení (web archive), které je sice podle něj divné, ale už definitivní. Udělali jsme opravdu všechno, co bylo v našich silách. Je mi líto, že to nestačilo, uzavírá Rankin článek, který už na serveru není dostupný.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.