Hlavní navigace

Server Mashable připravil Listinu digitálních práv

13. 8. 2013

Sdílet

Technologický server Mashable před pár týdny vyzval své čtenáře, aby okomentovali jeho návrh tzv. Listiny digitálních práv. Nyní byla vydána finální verze upravená na základě podnětů čtenářů a pod dohledem expertů na „digitální právo“. Listina se skládá z desítky článků a zahrnujících například právo na přístup k internetu nebo právo setrvat v anonymitě. Co na Listinu digitálních práv říkáte? Myslíte, že by legislativa měla reagovat na rychle se měnící digitální svět? Napište do diskuse.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 8. 2013 16:28

  Honza (neregistrovaný)

  Mě by tedy zajímalo, u koho se můžu těch práv domáhat? :-)
  Jak známo, právo na něco, je povinnost pro někoho jiného... Kdopak mi zařídí ten přístup k Internetu, na které bych měl mít právo?

 • 13. 8. 2013 16:54

  Karel (neregistrovaný)

  Právo není nárok. Právo můžete mít i bez nároku. A pokud nemáte nárok, tak jiný nemá povinnost.

  Zjednodušeně řečeno, pokud máte právo na internet, tak vám ho nemůžu vzít. Ale nemusím vám ho dát. Jo to kdyby jste měl nárok na internet, to by byla jiná. Koukněte se třebas do zákoníku práce. Na dovolenou máte nárok.

 • 13. 8. 2013 16:59

  Jarda_P

  Tohle asi maji blbe naformulovane. Asi meli na mysli, ze vam nikdo nesmi v pristupu k Internetu branit, ne, ze vam ho musi zajistit, tedy natahnout draty a privalit notebook.

Byl pro vás článek přínosný?