Hlavní navigace

Server prozrazuje IP adresy uživatelů, kteří stahují přes BitTorrent

13. 12. 2011

Sdílet

Používáte BitTorrent? Stahujete a šíříte s jeho pomocí materiál, který není volně licencovaný? Asi byste měli zbystřit, protože web YouHaveDownlo­aded.com začal zveřejňovat informace o více než 50 milionech IP adresách uživatelů, kteří stahovali a nelegálně sdíleli filmy a další materiál.

Web nabízí informace o dvou milionech souborů, které dohromady zabírají přes 100 TB. Pohodlně je možné na něm vyhledávat jak podle IP adresy, tak i podle titulů filmů či jiného obsahu. Služba tak ukazuje, jak snadno je možné sbírat a zveřejňovat informace o nelegální činnosti uživatelů.

Podle jednoho z autorů webu, Surena Ter-Saakova, jde jen o ukázku, která v této podobě nemá komerční potenciál. Postihuje ale přibližně 20 % světového sdílení přes BitTorrent. Systém ukládá jen veřejnou IP adresu a stahované soubory. Bylo by prý ale poměrně snadné jej rozšířit například o identifikaci prohlížeče, časové údaje a další informace, které by vedly k přesnější identifikaci konkrétního uživatele.

(Zdroj: KrebsonSecurity)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.