Hlavní navigace

Šest stanic pražského metra dostalo Wi-Fi, mobilní signál zatím v nedohlednu

18. 10. 2017

Sdílet

Server Lupa.cz přináší informace o pilotním projektu pokrytí stanic pražského metra pomocí Wi-Fi. Nová síť jménem Wi-Fi – Metro je k dispozici ve stanicích linky C (Pražského povstání, Hlavní nádraží, Florenc) a stanicích linky B (Florenc, Náměstí Republiky, Smíchovské nádraží), tedy na poměrně vytížených stanicích.

Síť je momentálně nastavena tak, že doba připojení je maximálně 30 minut a podmínky užívání nedovolují použití k podnikatelské činnosti. Zakázány jsou samozřejmě další nezákonné či pochybné činnosti typu rozesílání spamu. Stanice pokrývá 75 Wi-Fi AP. Projekt zatím stál 12 miliónů Kč a pro Metro jej zpracovala ČD-Telematika (která si na něj najala subdodavatele). Součástí je i přihlašovací stránka, která se uživatelům zobrazí a na níž jsou k nalezení informace o výlukách. Skrze aplikaci může dopravní podnik zasílat připojeným uživatelům push notifikace o mimořádnostech.

Lupa.cz dále podrobněji rozebírá, jaké byly další náklady na službu a jak to vypadá, či spíše nevypadá s dlouhodobě očekávaným pokrytím Metra mobilním signálem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.