Hlavní navigace

Seznam chybových kódů zavaděče GRUB

6. 5. 2010

Sdílet

GRUB zrovna moc místa v MBR nemá a když dojde k nějaké chybě, nevytáhne na vás celou chybovou hlášku, ale dozvíte se maximálně její číslo. Nastává pak hledání co které číslo znamená, abyste mohli pokračovat v řešení problému. Seznam kódu všech chyb s vysvětlením najdete na blogu unixbhas­kar.blogspot.com. Společně s nápovědou ke klávese SysRq by měl být tento seznam vytisknutý a zarámovaný nad stolem každého administrátora.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 5. 2010 13:39

  X125 (neregistrovaný)

  A nebylo by systémové řešení, aby GRUB2 tyto hlášky přímo vypisoval? Kdyby to dělaly všechny aplikace, tak bych podle rady z toho článku měl mít vytisknuté všechny chybové hlášky ze všech možných programů a jimi vytapatovaný byt. Príma rada. Dík.

 • 6. 5. 2010 14:22

  krizb (neregistrovaný)

  Jak bylo ve zprávě napsáno „nemá tam moc místa“ – to konkrétně znamená, že v MBR je 512 bytů. I kdyby vývojáři grubu vyhradili několi bajtů na zprávy – moc textu se do několika bajtů nevejde. A pokud by ty zprávy dali na disk, tak ve chvíli kdy bude něco špatně nebude ten disk nejspíš dostupný …

 • 7. 5. 2010 7:40

  pingu (neregistrovaný)

  Vaše logika má jednu chybku, GRUB je jeden z mála programů, ukterého se velikost řeší na bajty. číslo chyby ja tedy pak zabírá míň než kompletní výpis toho, co se po*lo.
  Doporučuji něco nastudovat o bootování a pak vám to doufejme bude jasné. ;)

Byl pro vás článek přínosný?