Hlavní navigace

Seznam.cz otevřel Kokuru a nyní ho čeká stěhování 1300 serverů

26. 3. 2015

Sdílet

Společnost Seznam.cz ve středu slavnostně otevřela své nové datové centrum s názvem Kokura v pražských Horních Počernicích. Jeho stavba ve výsledku vyjde na 200 milionů korun a měla by přispět ke snížení spotřeby energie a ekologického dopadu.

Seznam.cz má aktuálně v provozu zhruba tří tisíce serverů a tisíc tři sta z nich nyní hodlá přesunout do Kokury. Na stěhování si vyhradil celkem dva měsíce a 60 pracovníků. Během této doby by dle vyjádření Seznam.cz nemělo dojít k výpadkům ani omezením služeb.

Pro minimalizaci škod převáženého hardware upravil vnitřky dvou dodávek, do kterých dodal různé tlumící materiály. „I tak ale samozřejmě se ztrátami počítáme, mohly by se pohybovat do pěti procent. Citlivé budou zejména disky,“ popisuje manažer data center Marek Leš.

Jakmile skončí přesun hardware a vše se zprovozní, bude mít Seznam.cz k dispozici celkem tři datová centra a některé služby po nějakou dobu poběží na všech třech. Kromě Kokury má společnost ještě Nagano provozované O2 a TTC.

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.