Hlavní navigace

Siemens v České republice najme stovku vývojářů (komerční sdělení)

8. 6. 2021

Sdílet

Siemens Autor: Siemens

Stovku nových pracovních míst otvírá Siemens Advanta, vývojová část koncernu Siemens. Nová místa pro vývojáře software i hardware, programátory, testery Siemens Advanta otevírá v Praze, Plzni a Brně. „Pro Siemens Advanta Česká republika jsme získali řadu globálních projektů jak v oblasti vývoje nových produktů, tak v oboru poradenství a využití pokročilých digitálních řešení u mezinárodních zákazníků.“ uvedl Vladimír Kulla, ředitel Siemens Advanta pro Evropu a Českou republiku.

Siemens Advanta zaměstnává v České republice přes 300 odborníků, v Evropě pak více než tři tisícovky. Firmám nabízí komplexní řešení na mírů v oblasti internetu věcí zejména pro oblast průmyslu, inteligentní infrastruktury a energetiky.  Siemens Advanta zákazníkům přináší řešení pro jejich komplexní požadavky v oblasti digitalizace, IoT, sítí 5G, umělé inteligence a business analytics. Nabízená řešení pokrývají celý hodnotový řetězec: počínaje poradenstvím, návrhem, dodávkou až po servisní smlouvu.

Zásadní výhodou Siemens Advanta jsou rozsáhlé zkušenost s propojováním systémů, zařízení a řešení různých výrobců, stáří a specifikací. Siemens Advanta dokáže kombinovat, propojovat a řídit špičková řešení Siemens, která doplňuje nejlepšími řešeními třetích stran a vše integruje do jednoho bezchybně a spolehlivě fungujícího celku. „Siemens Advanta má v České republice zvláštní postavení, protože je to jedno z mála míst, kde probíhají všechny fáze vývoje a zaměstnanci tak mají možnost podílet se na celém vývojovém cyklu, nejen na jedné části.“ popsal jedinečnost projektů Siemens Advanta Vladimír Kulla.

Koronavirová pandemie jasně ukázala, že digitalizace dokáže firmám pomoci čelit náhlým změnám a zachovat si i v době krize konkurenceschopnost. „Vyvíjíme produkty a řešení, které musí být naprosto spolehlivé, robustní a fungovat desítky let. Hledáme proto lidi, kteří chtějí vyvíjet technologie, na kterých stojí každodenní život milionů lidí po celém světě.“ vysvětlil Kulla.

Siemens Advanta je součástí skupiny Siemens, která má v České republice 7 výrobních závodů, rozsáhlou obchodní strukturu, dvě centra sdílených služeb a 13 vývojových center a oddělení a 10 kompetenčních center s globální působností. „Česká republika má ambici založit svoji ekonomiku na technologiích, inovacích a vysoké přidané hodnotě. Věřím, že dalším rozšířením vývojových aktivit v řadě českých měst k naplnění této vize přispíváme.“ uzavřel Kulla.

Zkušení vývojáři, absolventi i studenti technických oborů se mohou s nabídkou volných míst a seznámit na www.siemensvyvojar.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky