Hlavní navigace

Silk Road je zpět, s lepším zabezpečením

7. 11. 2013

Sdílet

Měsíc po zavření původního elektronického tržiště Silk Roadzatčení jeho tvůrceněkterých prodejců nyní znovu obchod ožil. Stejně jako jeho předchůdce je i Silk Road 2.0 postaven na síti Tor a měně Bitcoin, přidává ale další bezpečnostní vrstvu postavenou na PGP klíčích.

Provozovatel na Twitteru vystupuje opět jako Dread Pirate Roberts, ale jistě to nebude Ross William Ulbricht, který sedí ve vězení. Ten nový ale už napsal, že Silk Road 2.0 není „one man show“ a že tým tvůrců má v plánu celý projekt oživit v původní velikosti.

Otázkou je, jestli mu budou po tom všem uživatelé a prodejci ještě věřit. Kdyby chtěla FBI vytvořit honeypot na monitorování takových aktivit, bylo by oživení falešného Silk Road ideálním způsobem. Právě použití PGP s privátními klíči pod kontrolou uživatelů má být nástrojem, který zabrání službě kdykoliv v budoucnu získat o uživatelích otevřená data.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 11. 2013 13:34

    bez přezdívky

    Dokud se PGP nepouzivalo, tak mohl ucastnik obchodu pouzivat brainwallet a vlastne bylo tezko prokazatelne, ze se ucastnil opravdu obchodu.
    Kdezto se zavedenim PGP uz uzivatel musi pouzit SW, ktery ma nainstalovany na pocitaci a uklada informace k jeho zapojeni do obchodni transakce. Takze super, je to bezpecne, ale na ukor anonymity. Az mu pak FBI zabavi pocitac, tak tam najde i PGP klice a stejne jako protistrana overi, ze to je fakt on :D

  • 9. 11. 2013 12:48

    noef

    Sifrovat disk (popr. pouzit i nejakou formu steganografie)? Nebo treba mit vice sad klicu a v pripade problemu odhalit jen nezavadne?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.