Hlavní navigace

Síť eduroam je nově na nádražích v Ústí nad Labem, Hradci Králové a Zlíně

14. 11. 2017

Sdílet

Nádraží v Ústí nad Labem, Hradci Králové a Zlíně byla pokryta službou eduroam, která studentům, pedagogům nebo vědcům poskytuje bezplatné připojení k internetu přes Wi-Fi. Umožnil to společný projekt sdružení CESNET a společnosti ČD – Telematika, které toto řešení zavádějí na vybraných tuzemských nádražích od roku 2014.

V současnosti se uživatelé služby eduroam mohou jejím prostřednictvím připojit na Hlavním i Masarykově nádraží v Praze a také na nádraží v Pardubicích. V přípravě je připojení nádraží v Brně, Plzni, Ostravě hlavním nádraží a Ostravě Svinově, v Olomouci a v Českých Budějovicích.

Síť eduroam (education roaming) je bezpečná WiFi infrastruktura, kterou vyvíjí a provozuje mezinárodní výzkumná a vzdělávací komunita. Pracuje na stejném principu jako roaming u mobilních operátorů. Uživatel má jediný účet ve své domovské síti a tento účet jej opravňuje k použití bezdrátové sítě kteréhokoli člena projektu. Více naleznete v našem článku Roamingová síť eduroam: připojení po celém světě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.