Hlavní navigace

Síti hotelů Marriott unikla data 500 milionů zákazníků

2. 12. 2018

Sdílet

Marriott

Hotelová síť Marriott čelí úniku osobních údajů cca 500 milionů svých zákazníků. Oznámila to na svém webu s tím, že se jednalo o průnik do databáze divize Starwood, přičemž útočníci mohli mít do systému přístup již od roku 2014.

Databáze kromě jiného obsahovala jména, adresy, telefonní čísla, e-mailové adresy, čísla pasů, data narození, pohlaví, informace o příjezdu a odjezdu a čísla platebních karet a jejich expirace. Podle zprávy byla čísla platebních karet šifrovaná pomocí AES-128, přičemž ale společnost nedokáže zajistit, že útočníci nebudou mít dostatek informací na dešifrování (viz možnost útoku postranním kanálem).

Zajímavý komentář poskytl výkonný šéf společnosti High-Tech Bridge, zabývající se bezpečností dat, pro deník The Guardian: V uplynulých dvou letech se mnoho společností snažilo dodržet požadavky GDPR hlavně formálně, na papíře, ale ignorovalo praktické bezpečnostní požadavky kvůli nedostatku financí a zdrojů. Management je často spokojen s formálním přístupem, leč zanedbává praktickou stránku kyberbezpečnost a soukromí.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?