Odpovídáte na názor k článku Slovensko na čele krajín s nedostatkom talentov v Európe. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.
Dobře ale to jsou mimina, nebo předškolní věk (tam ta péče ještě je, hlavně kvůli maminám na mateřské), to o čem jsem psal je, že předpubertálním a pubertálním dětem (kolem 8, 9 až 16 let) se málokdo věnuje, nebo nejde jim prakticky ničím příkladem. Jak psal pan Poljak, je rozdíl mezi "nestaráním se" jedním a druhým. Mě taky nikdo nikdy (až na domácí povinnosti, a že jich nebylo málo) nezařizoval volný čas tzn. neříkal mi jak si mám hrát (mí rodiče určitě neuměli s PC), ale to neznamenalo, že by mě v té době šoupli před TV ať neotravuju, nebo že by mě nehnali ven, když by viděli, že na kompu dělám jenom "kraviny" tzn. sedím 3 a víc hodin za hrama. Osobně, když máma, nebo táta viděl, že se flákám, tak mě nahnali dělat něco užitečného, např. sekat zahradu, uklízet kolem baráku, o prázdninách na statku, jsem reálně byl zapřáhlý každý celý den (pondělí-neděle i svátky), dle mého věku (když mi bylo 8, tak jsem hrabal listí, seno apod, nosil vodu ovcím, kontroloval jsem, jestli je v silu krmení pro prasata) v 10 už mě břatři zacvičili, abych uměl jezdit se smykovým nakladačem - kydání chlívků, + sekal jsem kopřivy na 1ha rumišti s křoviňákem-> musel jsem umět vyčistit svíčku, namíchat benzín s olejem 2T), ve 12 už mě nechali jezdit samotnýho s traktorem na hnůj -> už jsem komplet zvládnul vykydat a vybílit chlív pro prasata, ve 14 už jsem měl komplet na zodpovědnost sýpku tzn. identifikovat závadu a zavolat někomu, co je třeba opravit, hlídat vlhkost obilí, vážit a počítat soupravy, přehrnovat obilí, aby neplesnivělo a nezapařilo se, a můžu pokračovat dál. I jiná děcka byla podobně zapřažená jako já (alespoň v soft verzi -> tzn. dělám s tátou dříví, s dědou lítám kolem zahrady a záhonů apod..). Z toho plynulo to, že děcka neměla čas vymýšlet blbosti, a hlavně jsme měli v hlavě menší guláš než generace teď (odkazuji se na tvrzení mého známého, učitele ze střední školy, že každý třetí "děcko" má předepsaný antidepresiva, poruchu apod)...Dneska, když vidím jak se to za těch 20 let posunulo, tak se právě nedivím, že země světa prakticky "trpí nedostatkem talentů", ač si osobně myslím, že to jsou čísla vycucaná z prstu a je to jen výsledek výzkumu pro výzkum.
Schválně se koukněte na youtube na videa z třetích zemí, kde na jednu stranu "bohužel", na druhou stranu "je super, co všechno zvládnou" děcka v Indii/Pákistánu/Vietnamu a jinde (mám na mysli videa, jak puberťáci tam opravují staré vrtačky, dělají si na koleni brusky ze starých HDD, dělají na koleni zavlažovací systémy, elektrárničky apod). Ti si myslím, že nás právě strčí časem do kapsy ve všem, ale můžeme si za to svým přístupem/lenivostí sami.
Schválně porovnejte ABC ze 70-80, 90-2000 a je teď vůbec něco jako ABC (na formě online/papír nezáleží)? :-)