Hlavní navigace

Služba eduroam je dostupná na 12 nádražích

18. 12. 2018

Sdílet

eduroam

Už dvanáct českých a moravských nádraží je pokryto službou eduroam, která studentům, pedagogům nebo vědcům poskytuje bezplatné připojení k Internetu přes WiFi. Umožňuje to společný projekt sdružení CESNET a společnosti ČD – Telematika. Více v článku Roamingová síť eduroam: připojení po celém světě .

Letos se počet připojených nádraží významně rozrostl, a to o hlavní nádraží v Brně, Českých Budějovicích, Plzni, Olomouci a v Ostravě a také o nádraží v Ostravě-Svinově. Už dříve byla služba k dispozici v Praze, a to na hlavním i Masarykově nádraží, na hlavních nádražích v Hradci Králové, Pardubicích i v Ústí nad Labem a rovněž na železniční stanici Zlín střed. 

Oprávnění uživatelé si mohou připojení do sítě eduroam jednoduše nastavit na svých počítačích nebo mobilních zařízeních pomocí konfiguračního nástroje eduroam CAT. Na cestách za rodinou nebo za svými blízkými se pak připojí stejně jako ve škole.

Síť eduroam (education roaming) je bezpečná Wi-Fi infrastruktura, kterou vyvíjí a provozuje mezinárodní výzkumná a vzdělávací komunita. Uživatel se prostřednictvím ověřovacích údajů ze své domovské instituce může připojit do bezdrátové sítě aktuálně na 850 místech v České republice a celkově ve více než 25 000 lokalitách ve 101 zemích po celém světě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.