Hlavní navigace

Služba WhatsApp bude používat TextSecure

20. 11. 2014

Sdílet

Šifrovací systém TextSecure, který využívá i bývalý spolupracovník amerických tajných služeb Edward Snowden, by měla integrovat aplikace pro bezplatné zasílání textových zpráv přes chytré telefony WhatsApp, kterou vlastní Facebook. Prozatím nebudou šifrovány zprávy v rámci skupinového chatu a zprávy z médií. Dalším omezením je fungování aplikace jen na telefonech s Androidem, což by se mělo časem změnit.

TextSecure funguje jinak, než šifrovací systémy používající ostatní poskytovatelé elektronické komunikace. Ty sice chrání posílané zprávy před odposlechem po cestě, ale samotní poskytovatelé stále mohou zprávy dešifrovat k obchodním účelům nebo na žádost úřadů. Díky použití TextSecure budou zprávy posílané pomocí WhatsApp skryté pro všechny.

(Zdroj: Mashable)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 11. 2014 9:24

  Petr (neregistrovaný)

  TS používám, takže bych se mohl zaradovat, protože tam samozřejmě je nula lidí a u WA bych měl skoro všechny, ale co metadata? On FB koupí za miliardy nějakou službu a nebude jí chtít datově nijak těžit? Tomu prostě nejde věřit.

 • 21. 11. 2014 16:32

  Janek (neregistrovaný)

  To je celkem dobra zprava.

  Nerikam, ze se to nestane, ale nic se tam nepise o tom, ze by textsecure nemel fungovat dal, jak do ted.

  Jestli to, co je na nem sikovne vezmou a pouzijou i v jine applikaci je jen dobre. Whatsup je masove rozsiren a i drobny prispevek k ochrane soukromi je velke plus.

  Facebook sice koupil whatsapp, ale je velmi nepravdepodomne, ze by sel do prochazeni obsahu zprav. Jednak je to o drzku z pohledu autorit a jednak se to spatne vytezuje. A taky bych rekl, ze vetsina uzivatelu ma podepsane puvodni podminky pouzivani.

  Nekupoval sluzbu, ani technologii, ani cteni vasich zprav, ale jen a jen navzajem propojene kontakty. Centralne uklada vase telefonni cisl a vsechny telefonni cisla ve vasem adresari. To je strasne silna informace. Kdo nepouziva omezeni, jakem kontakty muze whatsapp videt (treba XPrivacy), tak Whatsapp zna vsechny. A i kdyz sami whatsup nemate, urcite je okolo spousta tech, kdo ho maji a maji vas ve svem adresari. A z toho se uz sociogram posklada.
  Ale priznavam, ze i tak ta cena byla giganticka a to mi hlava nebere. Asi to nesmel koupin nikdo jiny.

 • 23. 11. 2014 23:27

  Pavel (neregistrovaný)

  Dokud nebude klient k WA opensource, je tato informace ciste PR a nema s realnou bezpecnosti co delat.