Hlavní navigace

Smart jsou již i opasky. Co bude následovat?

6. 1. 2015

Sdílet

Čím dál více věcí má alespoň jednoho zástupce, který patří do šuplíku s nápisem smart. Na výstavě spotřební elektroniky CES v Las Vegas, který právě probíhá, představila francouzská společnost Emiota chytrý opasek. Opasek nese označení Belty a má svému nositeli zvýšit pohodlí tím, že se automaticky přizpůsobuje obvodu pasu (podle potřeby se stahuje a roztahuje). 

Zároveň plní funkci fitness senzoru. Sleduje dobu, po kterou uživatel sedí a v případě delšího sezení bez pohybu, ho na to upozorní. Informaci dostane uživatel i při nárůstu obvodu pasu za určité období.

Bližší technické informace bohužel společnost Emiota nesdělila. Očekává se však komunikace s telefonem, tabletem, jak už to u smart zařízení bývá zvykem.

Výrobek by měl být dostupný koncem roku. Pokud výsledný produkt bude mít menší velikost, než představený prototyp, pravděpodobně své zájemce najde.

(Zdroj: DSLsk)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.