Hlavní navigace

Smrt Iana Murdocka byla kvalifikována jako sebevražda

8. 7. 2016

Sdílet

Podle The Register byla smrt Iana Murdocka, zakladatele Debianu, kvalifikována jako sebevražda. Novináři ze CNN navíc získali také pitevní zprávu. To vše vnáší alespoň nějaké světlo do záhadného případu, který začal Ianovou aktivitou na Twitteru a skončil tragicky.

Podle současných informací jeho tělo uviděl oknem policista, který se poté dostal do domu a našel Iana s kabelem kolem krku. Podle zprávy měl na těle řadu podlitin v oblasti hrudníku, krku, zad, rukou a nohou. Výsledek zprávy ale hovoří o tom, že nebyly nalezeny žádné očividné známky cizího zavinění.

O dva dny dříve Murdock opilý buší na sousedovy dveře takovou silou, jako by se chtěl dostat dovnitř. Přivolané policisty napadl, za což dostal pokutu. Pak se prý udeřil o rám dveří při nastupování do auta a byl odvezen do nemocnice. O několik hodin později ale z nemocnice odešel a znovu bušil na sousedovy dveře. To už ho ale policisté zatkli a odvezli do vězení, aby se uklidnil. Později téhož dne byl propuštěn na kauci 25 000 dolarů.

Podle souseda se Murdock rozešel s přítelkyní a musel se odstěhovat. Prý měl problémy s pitím a čas od času ztrácel kontrolu. Ianova sestra vypověděla, že měl psychické problémy déle než dvacet let. Přestože na Twitteru obviňoval policii, pitevní zpráva hovoří o tom, že zemřel oběšením bez cizího zavinění.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.