Hlavní navigace

Social Good Hackathon v Brně

10. 10. 2017

Sdílet

Cílem Social Good Hackathonu, který se uskuteční 21. a 22. října v Brně, je vymyslet a zrealizovat projekty, které pomůžou zlepšit svět kolem nás. Je to unikátní příležitost, jak představit nejrůznější sociální projekty a zrealizovat je, propojit mladé, aktivní lidi, zástupce a zástupkyně nevládních organizací a lidi z prostředí IT a designu.

Mezi témata, kterým se hackathon bude věnovat je například:

 • Síťování sociálních a ekologických občanských iniciativ
 • Doprava ve městě
 • Dobrovolnické tandemy
 • Fake News

Začíná se v sobotu 21.října v 17:00, společné vyhlášení nejlepšího projektu proběhne o 24 hodin později, v neděli 22.října v 17:00. Hackathon pořádá brněnská neziskovka Nesehnutí.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 10. 2017 16:51

  Mariana (neregistrovaný)

  Děkuji za sdílení a jménem organizátorského týmu srdečně všechny zvu, bude to 24 hodinová jízda nad společensky prospěšnými projekty. Vězte, že vaše práce nezapadne. Hledáme IT, přijďte!

 • 11. 10. 2017 6:59

  Niemand (neregistrovaný)

  "Je to unikátní příležitost, jak představit nejrůznější sociální projekty a zrealizovat je, propojit mladé, aktivní lidi, zástupce a zástupkyně nevládních organizací a lidi z prostředí IT a designu."

  Proč takový důraz na mladé aktivní lidi? Proč není pozvánka určena všem, kteří se o problematiku zajímají bez ohledu na věk, či míru nasazení?
  Není to třeba proto, že zapáleným mladým lidem se snáze "vymývá mozek"? Že mnoho lidí snadno skočí na pozlátko a proto potřebujeme specialisty, kteří rozumí designu? Že chceme automatizovat vyhledávání "závadných" příspěvků a sepisování trestních oznámení na uživatele facebooku a proto potřebujeme lidi z IT aby to naprogramovali?

  Velmi rád bych se mýlil, ale nemůžu se ubránit dojmu, že cílem je manipulace společnosti.
  https://www.davinciprague.cz/clanky/hate-speech-aneb-jak-umlcet-hlas-internetu/

  Moc rád bych věřil v dobré úmysly organizátorů akce, ale ta pozvánka vykazuje tolik varovných znaků, že to nemůže být náhoda. Už jen samotný název "Social Good Hackathon" má sugestivní charakter, který jednoznačně sděluje, že všechno, co je s tím spojeno, bude dobré bez ohledu na cokoliv. Co myslíte, jak seriozně by působila třeba hypotetická nezisková organizace, která by se jmenovala "Hnutí pro dobro společnosti"?

  Chtěl bych vzkázat všem nevládním neziskovým organizacím a jiným podobně zainteresovaným spolkům a sdružením:
  "Prosím vás, vykašlete se na manipulaci společnosti, na snahu o omezování svobody projevu, na snahu o znepříjemňování života lidem s odlišnými názory. Jestli opravdu chcete udělat něco pro společnost, udělejte to, prosím, pozitivním způsobem a buďte konstruktivní, nikoliv destruktivní. Nesnažte se svět přetvořit represemi, či napadáním, ale místo toho se snažte být dobrým příkladem bez toho, abyste působili manipulativně."

 • 8. 11. 2017 14:27

  nesehnuti (neregistrovaný)

  Dobrý den, koukněte se na výstupy ze Social Good Hackathonu. Vyhrála ho například aplikace na hledání práce pro fyzicky znevýhodněné lidi :) Žádná cenzura :) www.komunitylab.cz

 • 11. 10. 2017 10:48

  Honz (neregistrovaný)

  Mno jedním ze způsobů, jak zlepšit svět kolem nás, je vyřadit z genofondu určité fenotypy... S tím nedílně souvisí i eliminace asociálních a ekoterroristických iniciativ...
  Vyhrál jsem něco?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky