Hlavní navigace

Sociální robot Q.bo One řízený Raspberry Pi 3

22. 6. 2017

Sdílet

Na Indiegogo se objevila kampaň na stavebnici open source sociálního robota Q.bo One, který připomíná stolní lampu a je řízený Raspberry Pi 3. Za stavebnici se požaduje 370 dolarů, bez Raspberry Pi 3 pak 300 dolarů. Objednat je také možné robota kompletně sestaveného za 500 dolarů.

K programování můžete vybrat libovolný jazyk, například i grafický a pro děti přívětivý Scratch. Vybráno je zatím asi 17 % cílové částky a kampaň potrvá ještě měsíc. Stavebnice by měla být dostupná v prosinci tohoto roku.

(zdroj: linuxgizmos)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 6. 2017 16:49

  robotron (neregistrovaný)

  Mam rad roboty, open-source a programovani pro deti ve Scratchi, ale ze souslovi "socialni robot" a prilozeneho klipu je mi na bliti, co do koncentrace plytkejch frazi by s tim mohli rovnou na sjezd KSC. A ta nadherna rodinka, nepletl-li se Mendel, patrne vytvorena ciste adopci nebo IVF, skvele podtrhuje moderni ton :-)

 • 23. 6. 2017 10:00

  Quark66 (neregistrovaný)

  Jó sociální robot... JE to asi dva roky, co jsem si postavil taky sociálního robota. Za 150Kč. (Atmel arduínko 150,-Kč , ultrazvukový čidlo pro měření vzdálenosti 90,- a krokový motorek 50,-. Dal mu hlavu ptáka se zobákem a naprogramoval tak, že se otáčel za nejmenší nalezenou vzdáleností (testy pomocí gradientu a nenápadného pohybu krokem +-4stupně). Fungoval sqěle!
  Po týdnu jsem ho shodil ze stolu se slovy: "šmejde už mi do toho nečum" protože mi hleděl pod prsty, když něco píšu, a to nemám rád. Stejně tak bych pravděpodobně sejmul Q.ba, protože to je narušitel soukromí. Asociální sociální robot.

 • 24. 6. 2017 10:25

  Radovan (neregistrovaný)

  No prostě nádhera, tímhle Malina překoná i PMD-85: http://www.nostalcomp.cz/pmd_zenit.php Jak jsem bez toho mohl dodnes existovat? :-D

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

První linux nainstaloval kolem roku 1994 a u něj zůstal. Později vystudoval fyziku a získal doktorát.