Hlavní navigace

Solar Paper - Solární nabíječka pro smartphone slaví úspěch

24. 8. 2015

Sdílet

Cílem projektu Solar Paper od startupu Yolk je dát dohromady fotovoltaickou solární nabíječku určenou pro nabíjení mobilních zařízení. Projekt tento týden úspěšně ukončil kampaň na Kickstarteru a získal předobjednávky za více než milión dolarů (cíl byl vybrat alespoň padesát tisíc dolarů). 

Nabíječka je složena z panelů, kde každý má rozměr 9 cm x 19 cm a váží 70 gramů. Jeden panel je schopen dodat maximálně 0,5 A při napětí 5 V. Zatím jsou nabízeny konfigurace se dvěma, třemi, čtyřmi nebo šesti takovými panely s maximálním výkonem 5 W, 7,5 W, 10 nebo 15 W. Jednotlivé panely jsou pospojovány za pomoci magnetického mechanismu a je možné jejich poskládání do sebe, pro zvýšení kompaktnosti.

Nabíjení zařízení se provádí přes USB a podle popisu by běžný smartphone za pomoci 5 Wattové verze (tzn. Solar Paper s dvěma panely) měla nabít za 2,5 hodiny. Samozřejmě bude hodně záležet na kapacitě konkrétního smartphone a aktuálním počasí.

Nejmenší 5Wattová verze byla v rámci předobjednávek dostupná za 69 až 89 dolarů. V běžném prodeji má cena dosáhnout 120 dolarů. Zájemcům bude Solar Paper zaslán v období mezi zářím a únorem příštího roku.

(Zdroj: DSL.sk)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.