Hlavní navigace

Solaris 10 zápasí s Linuxem

5. 3. 2005

Sdílet

Vypadá to, že Solaris 10 je zdatný konkurent Linuxu na x86 strojích, aspoň co se týká výkonu. Na serveru Network Word Fusion můžete najít výsledky web server benchmarků RHEL 4 a Solarisu 10. Testovalo se také na duálním AMD64 serveru.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 3. 2005 15:28

  Rudolf Kutina (neregistrovaný)
  Solaris 10 má několik skutečně zajímavých vlastností viz článek Co je na tom Solarisu 10 tak úžasného!? na ABC linuxu. Na ROOTu je také thread Instalace Solarisu 10 na x86 - rady pro ty jenž chtějí Solaris 10 sami na x64 či x86 vyzkoušet

  Ing Kutina Rudolf
 • 5. 3. 2005 19:52

  Izak (neregistrovaný)
  No ja uz ho skousel na Sparcu (verzi 7 a 8) a moc me nenadchl.
  je takovy zabordeleny, vse je tam mnohem slozitejsi nez na linuxu (napr na fibre pokud se nenastavi persitenet binding pro wwn adresy tak pokazdem restartu vytvori nove zarizeni)
  Dostupnost driveru je taktez zajimava a mnokdy jedina moznost jak dat driver je pkgadd -d ... no a pokud driver neda modul do /kernel/drv/ ... tak mate hold smulu, protoze nikde neni napsano kde ho najdu abych jej skompiloval rucne.
  Takze dokud nebude kvalitni dokumentace a sam SUN nezacne psat dokumentace ke svym vlastnim driverum tak me tento OS moc nezajima.
 • 5. 3. 2005 20:04

  Rudolf Kutina (neregistrovaný)
  V Solarisu 10 je to o moc lepší. Vřele doporučuji vyzkoušet. Bylo na něm odvedeno mnoho práce, jak od SUNu, tak dodavateli. Např. velmi dobrá je podpora NET chipsetů od REALTEK přímo od výrobce. Právě očekávaná lepší podpora na úrovni ovladačů = to má být jeden z důvodů proč bude Solaris Open.

  Jinak vím o čem mluvíte, já jsem jednou běhal po celé Praze abych našel starou 3COM síťovou kartu, neboť v těch nových byl větší buffer a Solaris s ní odmítal komunikovat.

  Ing Rudolf Kutina

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky