Hlavní navigace

Songbird skončí již na konci tohoto měsíce

17. 6. 2013

Sdílet

Multimediální přehrávač Songbird skončí již 28. června tohoto roku. Oznámil to Eric Wittman, CEO společnosti, s odůvodněním, že již nelze dále financovat jeho provoz. Tento projekt byl poměrně zajímavým „startupem“, jehož cílem bylo vytvořit alternativu k iTunes. I přes značnou snahu investorů (odhaduje se celková investice kolem 11 milionů USD) se projekt nezdařil a bude ukončen. Pro Linux existuje jeho fork Nightingale.

(Zdroj: Mozilla.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 6. 2013 14:54

  Ivan (neregistrovaný)

  Ted uz chapu proc to zilo tak dlouho - stali za tim investori. Songbird je vubec nejvetsi 3rd party aplikace na platforme XUL jakou znam. Zacali s tim v dobe kdy MoFO slibovala, ze aplikace v XULu spasi svet. Postupne ale lidem zacalo dochazet, ze vyvoj aplikaci v XULu je zoufale neefektivni. Kdyz jsem zkousel Songbird naposledy, tak k nemu byl prilepeny cca 3MB patch na XULRunner.

 • 17. 6. 2013 19:00

  JeCh

  Songbird byl docela slibný projekt, dokonce jsem pro něj jednu dobu dělal rozšíření, který mělo za cíl změnit vzhled k mým potřebám. Docela to i fungovalo.

  Jenže potom přišel nějakej novej CEO, na desktopovou verzi se naprosto vykašlali, ta se v podstatě přestala vyvíjet. Linuxovou verzi odpískali úplně. Začali se orientovat na sociální sítě a mobily. Udělali aplikaci pro mobily, která je naprosto nezajímavá a nepřináší nic, co by neměl výchozí přehrávač.

  Takže bývalý uživatele se jim podařilo neskutečně nasrat, nový nepřilákali, protože pokud se začnou všude šířit negativní ohlasy, tak to jenom těžko někoho přiláká. Prostě ten projekt úplně zabili tím, že v půlce vývoje začali zmatkovat, nevěděli, kterým směrem jít, a nakonec pohřbili desktopovou i mobilní verzi.

Byl pro vás článek přínosný?