Hlavní navigace

Sony představila 61Mpix bezzrcadlovku a7R IV, snímá až 960Mpix dat

17. 7. 2019

Sdílet

Sony a7R IV Autor: Sony

Sony je světovým tahounem vývoje BSI CMOS čipů, což mimo jiné dokazuje každý současný smartphone s jejím 48Mpix snímačem. Na poli tzv. full-frame přístrojů (tedy těch s rozměry snímače odpovídajícím kinofilmovému políčku 36×24 mm) nyní opět přebírá otěže. Na trh zamíří nová 61Mpix bezzrcadlovka Sony a7R IV.

Kromě obvyklé výbavy v této třídě (tj. např. 4k/30p video, HDR módy S-Log2/3 a HLG atd.) zaujme zejména opět pokročilejším vícenásobným snímáním s drobným posuvem snímače. V nejvyšším režimu a7R IV dělá celkem 16 dílčích expozic, během nichž pořídí 960 Mpix dat a vše lze následně v softwaru zpracovat do výsledného 240Mpix snímku. Kromě toho je zde běžný FullRGB režim, který se 4 dílčími expozicemi pořídí v originálním rozlišení fotografii s kompletní barevnou informací. Model a7R IV se na trhu objeví v září s cenovkou 3500 dolarů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 7. 2019 16:07

    Uncaught ReferenceError:

    u předchozí verze mě jejich multiexpozice s pixel shift tolik nepřesvědčila, na některé situace to může být zajímavé (třeba produktové foto), ale při focení lidí nebo krajinek byl výsledek pro mě špatný. Raději si nacvakám panorama s delším sklem a pak si to spojím, výsledek je pro mě koukatelnější.

    I tak se mi ale tenhle kousek líbí, lze čekat opět bravůrní ostření a určitě to nebude špatný přístrup, ale dávat to titulku zrovna tuhle funkci mi nepřipadá vhodné.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.