Hlavní navigace

Sony uvažuje o prodeji mobilní divize

15. 1. 2015

Sdílet

Rok 2014 byl pro Sony velmi těžký. V únoru prodala notebookovou divizi Vaio. Vyčlenila výrobu televizorů do samostatné dceřiné společnosti. Během léta pak čelila útoku na PlayStation network. Mnohem větší útok však přišel v listopadu. Nyní se vztahují mračna nad mobilní divizí.

Smartphony Sony a především nejvyšší modely řady Xperia patří k oblíbeným telefonů, na které pějou chválu recenzenti. Přesto se společnosti nedaří výrazně prosadit na trhu. Z posledních informací má dokonce mobilní divize neblahý vliv na hospodářský výsledek společnosti. Proto podle agentury Reuters nyní Sony uvažuje i o prodeji mobilní divize. Na stole je i varianta obsahující zavedení joint venture, tedy společného podniku s přibližně stejnými podíly dvou firem. Ten v minulosti provozovala s Ericssonem.

(Zdroj: Reuters)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.