Hlavní navigace

Sophos předpovídá útoky na alternativní platformy

6. 2. 2008

Sdílet

Podle závěrečné bezpečnostní zprávy za rok 2007 a předpovědi na letošní rok začnou být cílem útoků alternativní platformy. V prvé řadě je to platforma Mac OS X, kde se první pokusy objevily již koncem loňského roku. Dalším předpovídaným cílem útoků jsou levné UMPC s Linuxem v čele s Asus Eee, kterých se již prodalo více než 350 000.

Útoky probíhají prostřednictvím napadených webů. Stránky, které nepatří přímo útočníkovi a probíhá prostřednictvím nich snaha o proniknutí do návštěvníkova PC, jsou z celých 83% útoků také obětí napadení. Těchto nových nebezpečných webů vzniká na internetu za měsíc přibližně 6000. Útočící weby již začínají rozlišovat jakou platformu návštěvník na svém PC používá a podle toho mění způsob útoku.

Největším bezpečnostním rizikem však zůstává sám uživatel, který provádí rizikové činnosti, jako je klikání na odkazy došlé e-mailem a následně instaluje dodatečný software z neověřeného zdroje. Citováno přímo ze zdroje: „Je používána nejstarší bezpečnostní chyba mozku. Donutit uživatele přemýšlet kalhotama a ne hlavou.“

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Pavel Chalupa je redaktorem zpráviček a příležitostným pisatelem článků na Root.cz.