Hlavní navigace

Souboj prohlížečů Firefox, Google Chrome a IE

10. 9. 2008

Sdílet

PCWorld se podíval na vlastnosti vývojových verzí prohlížečů Mozilla Firefox, Google Chrome a Internet Explo­rer 8. Google Chrome převažuje nad svými soupeři především multiprocesovou architekturou, rychlostí a jednoduchostí. Na druhou stranu má problémy s pověstí kolem soukromí, chybovostí a některé stránky se v něm ještě nezobrazí správně. Nenechte se ujít náš článek o Google Chrome.

Za Firefoxem stojí silná uživatelská komunita a velké množství rozšíření. Zmíněné nedostatky jsou spíše teoretické. Například občasná nestabilita, odvrácení Googlu díky Chrome a otázka bezpečnosti.

Internet Explorer má za sebou velkou a stabilní firmu a podporuje ho většina webů. Jeho dobré i špatné stránky, které jsou v článku zmíněny jsou opět teoretické. Výhody má v udržování soukromí uživatele, bezpečnosti, vyhledávání nebo množství rozšíření. Občasné padání a rychlost jsou mu naopak v článku vyčítány.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.