Hlavní navigace

Současné bezpečnostní hrozby: ptejte se na ně vedoucího Forenzní laboratoře CESNET

23. 6. 2021

Sdílet

Aleš Padrta Autor: Karel Choc, Internet Info

V červnu uplynulo deset let od založení Forenzní laboratoře CESNET (ve zkratce FLAB). Jak samotný název napovídá, bylo toto specializované pracoviště primárně vytvořeno jako podpora bezpečnostního týmu CESNET-CERTS pro oblast analýzy závažných bezpečnostních incidentů. Výstupem systematické analýzy jsou jasně podložené závěry, takže je lze využít i pro závažná rozhodnutí, zejména pro taková, která se neobejdou bez právníků.

Postupem času docházelo k rozšiřování poskytovaných služeb, a to čistě na základě požadavků zákazníků FLAB. Přibyly tak služby zaměřené na předcházení vzniku bezpečnostních incidentů. První z nich jsou penetrační testy, které simulují aktivity reálných kyberútočníků a zaměřují se na vyhledávání zranitelnosti technického vybavení zákazníka. Získané výsledky jsou využívány k opravě nalezených zranitelností a vůbec k celkovému vylepšení systémů zákazníků.

Jaké jsou současné bezpečnostní hrozby? Jak se může bránit běžný uživatel a co nejvíce trápí firmy? Tyhle a další otázky můžete klást našemu hostovi, kterým je Aleš Padrta, vedoucí forenzní laboratoře (FLAB) sdružení CESNET. Své otázky můžete klást do online formuláře už teď, host na ně bude odpovídat ve čtvrtek 24. června.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky