Hlavní navigace

Souhrn důležitých novinek v Ubuntu 10.04

27. 4. 2010

Sdílet

Na workswithu.com vyšel článek představující novinky v Ubuntu 10.04. Jde o takové hlavní věci na které se můžeme ve čtvrtek těšit a také ty kterých se můžeme bát.

Tak především je to integrace Gwibberu, který vás spojí se všemi hlavními sociálními sítěmi. Pamatujete si na novinku v instalátoru Ubuntu 9.10? Přišel totiž se slideshow popisující přednosti Ubuntu, aby se uživatel během kopírování a instalování balíčků tolik nenudil. Nový instalátor bude mít k této funkci nový obsah.

Fanoušky GNOME potěší nová verze tohoto prostředí 2.30. Další změny se týkají programů dostupných hned po instalaci. Po nepopulárním odstranění GIMPu se uvolnil prostor pro populární zahrnutí hry gbrainy a video editoru PiTiVi.

Nakonec tu je jedna kontroverzní změna, kvůli které budeme okna zavírat, minimalizovat, maximalizovat a házet do lišty ovládacími prvky vlevo. Pokud vás novinky neoslovily, tak nevěšte hlavu, samozřejmě vás čekají nové verze vašich oblíbených programů, vylepšené Pulseaudio, lepší a přepínání monitorů a další velká hromada detailů, o které se postarali vývojáři jednotlivých programů. Ve čtvrtek se také můžete těšit na náš článek, který jednotlivé novinky rozebírá.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.