Hlavní navigace

Spamu je prý nejméně od roku 2009

26. 1. 2011

Sdílet

Už jsme psali o tom, že e-mailového spamu ubývá a podle nových statistik společnosti Symantec je ho dokonce nejméně od března roku 2009. V tuto chvíli prý tvoří spam asi 78,6 % veškeré elektronické pošty, přičemž před rokem to bylo 83,9 %.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 1. 2011 16:59

  Pepa Opatrný (neregistrovaný)

  Co je a co není spam. Vůbec mi nevadí, když mi někdo pošle nabídku, která je zajímavá. jenže tu máme antispamový zákon.
  Posílání e-mailů do firem je téměř nemožné. Poslat do firmy e-mail, který začíná "...a je právním krokem učiněným ve smyslu získání Vašeho souhlasu" . Takový e-mail, každá sekretářka zahodí dříve než se dostane k jednateli firmy. Tento zákon se netýká telefonů, protože hovor můžete odmítnout,... jenže teď mám 20 telefonů denně jestli mi mohou poslat e-mail. Tak nevím, kde je smysl, jen stouply náklady firem o telefonát do firmy navíc.

  Na druhou stranu spemů s VIAGROU (ze severů z USA) a extra nabídek od čínských obchodník stále přibývá. Přibívá pokusů o nahekování PC ze strany ruských serverů : Ahoj, to jsem já, vzpomínáš, jestli nevíš koukni na foto (a tam je link a za linkem java, kterou povolíte...) takových blbých e-mailů mi chodí cca 8 denně.

  Máte podobné zkušenosti?

  Mám se zákonem č. 480/2004 Sb. problém, protože je to nástroj pro konkurenční boj, není nic jednoduššího než udat firmu. Dokazování, že to tak není a že si to někdo jen vymyslel je velmi nákladné.

  ANO, spamu ubylo, ale za jakou cenu?! Ze zahraničí to stejně málo kdo nerespektuje.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.