Hlavní navigace

Spamu je prý nejméně od roku 2009

Sdílet

Petr Krčmář 26. 1. 2011

Už jsme psali o tom, že e-mailového spamu ubývá a podle nových statistik společnosti Symantec je ho dokonce nejméně od března roku 2009. V tuto chvíli prý tvoří spam asi 78,6 % veškeré elektronické pošty, přičemž před rokem to bylo 83,9 %.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 1. 2011 16:59

  Pepa Opatrný (neregistrovaný) ---.162.broadband10.iol.cz

  Co je a co není spam. Vůbec mi nevadí, když mi někdo pošle nabídku, která je zajímavá. jenže tu máme antispamový zákon.
  Posílání e-mailů do firem je téměř nemožné. Poslat do firmy e-mail, který začíná "...a je právním krokem učiněným ve smyslu získání Vašeho souhlasu" . Takový e-mail, každá sekretářka zahodí dříve než se dostane k jednateli firmy. Tento zákon se netýká telefonů, protože hovor můžete odmítnout,... jenže teď mám 20 telefonů denně jestli mi mohou poslat e-mail. Tak nevím, kde je smysl, jen stouply náklady firem o telefonát do firmy navíc.

  Na druhou stranu spemů s VIAGROU (ze severů z USA) a extra nabídek od čínských obchodník stále přibývá. Přibívá pokusů o nahekování PC ze strany ruských serverů : Ahoj, to jsem já, vzpomínáš, jestli nevíš koukni na foto (a tam je link a za linkem java, kterou povolíte...) takových blbých e-mailů mi chodí cca 8 denně.

  Máte podobné zkušenosti?

  Mám se zákonem č. 480/2004 Sb. problém, protože je to nástroj pro konkurenční boj, není nic jednoduššího než udat firmu. Dokazování, že to tak není a že si to někdo jen vymyslel je velmi nákladné.

  ANO, spamu ubylo, ale za jakou cenu?! Ze zahraničí to stejně málo kdo nerespektuje.

 • 26. 1. 2011 18:09

  Zoran (neregistrovaný) ---.121.broadband12.iol.cz

  Můj tip je, že se část spamerů přesunula z e-mailu na Facebook.