Hlavní navigace

Společně proti torrentům, třicítka vydavatelů zakládá protipirátskou alianci

16. 6. 2017

Sdílet

Třicet společností z filmového průmyslu zakládá organizaci s názvem Alliance for Creativity and Entertainment. Společně chtějí „chránit dynamický legální trh s kreativním obsahem a snížit míru online pirátství“. Mezi členy patří velká jména jako Amazon, BBC, CBS, HBO, Hulu, MGM, Netflix, Paramount nebo Sony. Podle jejich názoru je legální trh s obsahem už natolik rozsáhlý, že je čas začít potlačovat pirátství. 

V předchozích letech se exponenciálně rozrostl legální trh s kreativním obsahem, když filmové a televizní společnosti mohutně investovaly do modelů digitální distribuce. Na celém světě existuje více než 480 online služeb, které dovolují zákazníkům sledovat filmy a televizní programy na přání.

Podle prohlášení v tiskové zprávě narůstající míra pirátství ohrožuje tvůrce, diváky i celou ekonomiku. Organizace argumentuje 5,5 miliony pracovních míst a 1,2 bilionu amerických dolarů, které průmysl přinese každoročně do ekonomiky. Proti tomu piráti prý stáhli za pomoci peer-to-peer sítí v loňském roce 5,4 miliard filmů a pořadů a navštívili ilegální streamovací služby 21,4 miliardkrát.

Organizace si už prý najala specializované právníky a chce se zaměřit především na bittorrent. Hodlá postupovat stejně jako před ní hudební průmysl a chce najít rovnováhu mezi cenou a jednoduchostí, jako se to povedlo právě u hudebních streamovacích služeb.

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?