Hlavní navigace

Společnost O2 měla výpadek sítě

19. 8. 2015

Sdílet

Společnost O2 se od dnešního rána potýkala s výpadkem služeb, který se dotkl zákazníků v několika krajích. Výpadky zaznamenali zákaznicí z Prahy, jižních, středních a západních Čech, kde nemohli využívat služeb mobilního internetu, volat, ani psát SMS. Nebylo možné se ani dovolat na tísňovou linku 112.

Podle Kateřiny Mikšovské z O2 byla příčina v mechanicky poškozeném optickém kabelu při revizních pracích v Jinonicích. Odstraňování závady trvalo zhruba dvě hodiny. „Všem zákazníkům mohu slíbit, že uděláme maximum proto, aby se tato výjimečná situace již neopakovala.“ okomentoval incident Tomáš Budník, generální ředitel O2.

V tiskovém prohlášení je dále uvedeno, že jako kompenzaci za dnešní výpadek služeb přispěje O2 částkou 1,2 milionu korun na dobročinné účely. Částka 600 tisíc korun poputuje Lince bezpečí. „Takový dar pro nás znamená finanční pokrytí non-stop provozu Linky bezpečí na celý měsíc,“​ uvedla Ivana Šatrová, ředitelka Linky bezpečí. Stejnou částku obdrží také Linka seniorů. "Darované peníze využijeme na pomoc až šesti tisícům seniorů, kteří jsou v nouzi a obrací se na naši telefonní krizovou Linku seniorů 800 200 007.“ řekl Jiří Hrabě, ředitel společnosti Elpida, která linku provozuje.

(Zdroj: MobilMania)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.