Hlavní navigace

Společnost Oracle vydala Critical Patch Update

16. 7. 2015

Sdílet

Společnost Oracle vydala Critical Patch Update (CPU) obsahující celkem 193 bezpečnostních záplat pro celou řadu svých produktů, a to včetně zranitelnosti nultého dne týkající se Javy. Tuto chybu objevili pracovníci společnosti Trend Micro. Podle nich byla chyba aktivně zneužívána při útocích na armádní složky členských států NATO a hlavní dodavatele armádní techniky ve Spojených státech amerických a Kanadě.

Z celého balíčku 193 bezpečnostních záplat se 25 týká Javy SE. Dalších 44 záplat se týká komponent třetích stran zahrnutých v produktech společnosti Oracle, jako je Qemu a Glibc.

Bezpečnostní záplaty se týkají celé řady produktů, včetně Oracle Database, Fusion Middleware, Hyperion, Enterprise Manager, E-Business Suite, Supply Chain Suite, PeopleSoft Enterprise, Siebel CRM, Communications Applications, Java SE, Sun Systems Products Suite, a MySQL.

(Zdroj: SecurityWeek)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.