Hlavní navigace

Společnost Rambler upouští od právních kroků proti tvůrcům NGINX

17. 12. 2019

Sdílet

Nginx logo Autor: Nginx, Inc.

Ruská společnost Rambler oznámila, že ukončuje spor se svými původními zaměstnanci, kteří vytvořili populární webový server NGINX. Policie minulý týden zatýkala v sídle společnosti NGINX, Inc. a zabavovala techniku.

Rambler zastupovaný společností Lynwood Investments tvrdil, že Igor Sysoev a Maxim Konovalov vytvořili webový server v průběhu zaměstnaneckého poměru a práva tedy přecházejí na jejich tehdejšího zaměstnavatele. Igor Sysoev byl v médiích několikrát citován a tvrdil, že vývoj probíhal v jeho volném čase, takže s kódem nemá Rambler nic společného.

Společnost Sberbank, která vlastní 46,5 % firmy Rambler, kritizovala postup firmy a svolala mimořádnou schůzi s vedením. Po tomto setkání firma vydala prohlášení, ve kterém se zavázala ukončit veškeré právní kroky proti původním zaměstnancům. Chce také pozvat k jednacímu stolu zástupce NGINX, Inc. a jejího nového vlastníka F5.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.