Hlavní navigace

Srovnání Apache OpenOffice a LibreOffice

18. 11. 2013

Sdílet

Na serveru Datamation.com všelo srovnání kancelářských balíků Apache OpenOffice a LibreOffice. Podívali se na to z pohledu rozdílnosti aplikací, formátování a fontů, možností rozšíření a rozhraní. Celkově hodnotí obě aplikace velmi podobně, ale LibreOffice získávají podle jejich hodnocení postupně převahu. V současné době jsou ale srovnatelné a ať už vaše volba dopadne jakkoliv, tak bude nutné za pár let provést revizi.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 11. 2013 7:21

  David Ondrejkovič (neregistrovaný)

  Několikrát jsem v poslední době přešel mezi oběma balíky a zjistil jsem, že Libre Office (a to i v nejnovější verzi) samovolně formátuje (rozhazuje, zalamuje) text. To se projevuje tak, že po znovuotevření dokumentu je v textu vždy několik řádků jinak než jak byly naformátovány před uzavřením. Apache OpenOffice to sice občas udělá také (výjimečně), ale po znovuopravení už je to pro příště navždy OK, zatímco u LibreOffice se to obvykle objeví pokaždé znovu. Pracuji s dokumenty ve formátu DOC a DOCX na Linux Ubuntu a Debian Wheezy. Takže za mně - hlas pro Apache Open Office

 • 19. 11. 2013 8:47

  dustin (neregistrovaný)

  MS Office formáty jsou na OO/LO samozřejmě hodně nedokonalé a sotva to někdy vyladí pořádně.

  Když záleží na formátování, používáme nativní ODF + zasílání ven v PDF. DOCy pro běžné dokumenty, kde o nic nejde. Pokud např. smlouva s klientem včetně sledování změn a komentářů (tj. i klient upravuje), pak MS Office ve VBoxu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky