Hlavní navigace

Srovnání výkonu Fedora 11 a Ubuntu 9.04

12. 6. 2009

Sdílet

V úterý jsme vás informovali o tom, že vyšla Fedora 11. Server Phoronix.com přináší srovnání výkonu této distribuce s Ubuntu 9.04. Testování probíhalo na běžných procesech jako kódování MP3, výkon serveru Apache nebo práce s diskem.

Většina výsledků testů byla vyrovnaná, ale například výkon serveru Apache byl na Fedoře poloviční.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 6. 2009 15:02

  V. H. (neregistrovaný)

  Text zprávičky mi připadá dost nekorektní, když jako „příklad“ odlišnosti uvádí jediný test, kde Fedora dostala výrazně na zadek, a ponechává stranou několik testů s opačným výsledkem (největší rozdíl je čtyřnásobný výkon v Dbench ve prospěch Fedory). Člověk si ze zprávičky udělá představu, že srovnání vyznělo pro Ubuntu, přestože pravdou je spíše opak (i když většina srovnání skutečně dopadla vyrovnaně).

 • 12. 6. 2009 17:25

  897356 (neregistrovaný)

  A neni to spis tim, ze to je jediny pripad kde nejde o rozdil ext3 x ext4 a nebo neni rozdil zcela mizivy?

 • 12. 6. 2009 18:03

  XX (neregistrovaný)

  Ne, vyrazny rozdil ve prospech Fedory byl take u databazovych testu SQLite a PostSQL. Kde vyssi vykon SQLite se pripisuje novsimu kernelu, ktery take opravuje regresi prave u SQLite.

  Tyhle spravicky jsou uzitecne a dekuji autorovi. Jen doufam, ze nevyvazenost se kterou predal puvodni zpravu, se da pripsat pouze jeho nezkusenosti. Ale vsichni se ucime chybama.