Spíš než o původní OwnCloud, který je dávno překonaný NextCloudem, se bojím o budoucnost rewrite ve formě OCIS (OwnCloud Infinite Scale). Je to napsané v Go a zatím to vypadalo jako dost nadějný projekt :/
OCIS se jiz masivne vyuziva, tam se o budoucnost neni treba bat. Spis bych to videl na pomale utlumeni "klasicke" php-verze OC. Pokud je OCIS jiz dostatecne dobrej pro uzivatele jako treba CERN nebo EuroScienceCloud, pak uz postrada smysl tahnout dale vyvoj OC (php)...