Hlavní navigace

Stallman nechce OpenBSD kvůli nesvobodnému software

18. 12. 2007

Sdílet

Richard Stallman zaslal zprávu do e-mailové konference OpenBSD a vysvětlil, proč nedoporučuje používat OpenBSD. „Podle toho, co jsem slyšel, neobsahuje OpenBSD nesvobodný software. Přesto jeho sytém portů nesvobodné programy doporučuje, jak mi bylo řečeno, když jsem hledal nějaké BSD, které bych mohl doporučit.“ To je prý důvod, proč Stallman nemá OpenBSD na „seznamu“ doporučovaných systémů.

Jeho mail samozřejmě spustil ohromnou debatu a Richard byl zavalen maily od uživatelů a přidal se i Theo de Raadt. Ten Stallmanovi odepsal: „Nemáš pravdu Richarde. Jasně jsi napsal, že strom portů obsahuje nesvobodný software. To není pravda. Je to jen kostra z Makefiles, která obsahuje adresy a občas nějaký ten patch. Jsi úplně vedle. A navíc nejsi dost velký chlap, abys to uznal. Možná budu nevlídný, ale ty jsi pokrytecký lhář, který zneužívá svou sílu a napadá tvrdě pracující projekty, aby dodávaly jen svobodný software. Styď se.“

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.