Hlavní navigace

Steam prochází historii DNS uživatelských počítačů (aktualizováno)

18. 2. 2014

Sdílet

Server Player Attack informoval o jedné ne zrovna příjemné vlastnosti klienta herní služby Steam. Jeho součást Valve Anti-Cheat System (VAC), která slouží pro odhalování podvádějících uživatelů, totiž prochází systémovou historii DNS obsahující adresy navštívené z vašeho počítače.

Přesné fungování systému není známo, nicméně Player Attack po bližším zkoumání předpokládá, že VAC hledá shodu se svou databází cheatovacích serverů. A pokud uživatel na takové přistupoval, může to vyústit až k jeho zablokování.

Podmínky služby sbírání osobních dat umožňují s podmínkou, že nebudou předány třetí straně. Společnost Valve se k situaci zatím nevyjádřila. VAC momentálně používá jen menšina her na Steamu, cca šedesát.

Aktualizováno: Gabe Newell, ředitel Valve, na Redditu podrobněji popsal fungování systému. VAC prý v historii DNS hledá pouze známé cheatovací DRM servery, které jsou obvykle placené a kam se hráči připojují vyloženě za účelem podvádění. Až poté jsou data, týkající se výhradně podvodných serverů, odeslána Valve. Stane se tak u méně než 0,1 % uživatelů a celkem díky této technice bylo zablokováno 570 uživatelů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.