Hlavní navigace

Steam umožňuje vrácení hry bez udání důvodu

3. 6. 2015

Sdílet

Herní platforma Steam aktualizovala své podmínky. Největší změnou je možnost vrácení hry z jakéhokoliv důvodu, kterou Steam dosud nenabízel. Hry i rozšiřující obsah lze vrátit do 14 dní od zakoupení za té podmínky, že je hráč nepoužíval déle než dvě hodiny. U předmětů zakoupených v rámci her máte na vrácení 48 hodin.

Nové podmínky myslí také na předobjednávky, ty lze zrušit kdykoliv do vydání titulu. Poté samozřejmě ještě startuje standardní čtrnáctidenní lhůta. Vrátit lze i finance přidané do peněženky na Steamu, pokud z nich ještě nebylo čerpáno. V případě balíčků her se pak pro posouzení nároku na vrácení peněz herní doba sčítá ze všech obsažených her. Hry darované jinému uživateli už vrátit nelze.

O vrácení peněz lze zažádat prostřednictvím předělaného centra podpory. Na váš účet by pak měly být připsány do týdne v plné výši. Nové podmínky také otevírají nové cesty, jak mohou uživatelé systém ohnout ve svůj prospěch. Valve je na to připraveno a konstatuje, že např. vrácení hry a okamžité znovuzakoupení ve slevě za nižší cenu není v rozporu s podmínkami.

(Zdroj: IGN.com)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.